Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Textilier & Vintage / Tunika 9614040



*

nr 961 4040


Tunika

Marimekko, 60-tal, Stl 38 ca


Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 maj 2015
kl 20:41:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/5 13:43:37 1      Vinnande bud



  • Tema
  • 11 maj

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
  • Läs mer...
Marimekko
Marimekko är ett finländskt textil och konfektionsföretag.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: design europa finland finsk marimekko norden nordeuropa nordeuropeisk textilier tunika vintage
  • 6374 Dukar
    21 st, linne
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:41
  • 7184 Dukar
    8 st, Linne, bland annat Signe Sohlmnan "Drakmönst..//
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:25
  • 6360 Gardiner
    4 längder, 2 st 150x245 cm + 2 st 150x216
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:00
  • 6358 Kökshanddukar
    30 st, linne, röd, blå bård, monogrambrodyr, olika..//
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:39
  • 7199 Minkpäls
    Saga Mink, storlek 40 cm
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:37
  • 7098 Väggbonad
    Egypten, Jaquardvävd, omkring sekelskiftet 1900,19..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:30




Ladda ner broschyr